Czują się powabne i pełne seksapilu, mimo że nie mają rozmiaru 38. Odważnie porzuciły kompleksy i workowate ciuchy. Poznaj kobiety plus size…

 

Frankowska Anna (23.04.2013). „Kobiety plus size, które chcą pokazać coś więcej niż ciało”. Iwoman.pl.

 

„Myślenie schematami o osobach z nadwagą potwierdza także psycholog Justyna Piątkowska. – Myśli się o nich, że nie są pracowite, tylko łakome i gnuśne. A to przecież nieprawdziwe i krzywdzące. Niestety, powszechne jest wzajemne negatywne ocenianie się. – Jesteśmy też mocno samokrytyczni. Przyczyną tego często są nasze kompleksy, traumy z  dzieciństwa, kiedy rodzice byli zbyt surowi, a my wciąż czujemy się  „niedokochani”, niedocenieni – mówi psycholog Piątkowska, z Centrum Pomocy Psychologiczno-Seksuologicznej Dobre rozmowy w Gdańsku.

 

- Przyjmowanie obowiązujących kanonów piękna jako wyznacznik własnej wartości to pułapka, w którą często nieświadomie się wpędzamy - mówi psycholog Justyna Piątkowska. Wydaje nam się, że kiedy zrzucimy nadwagę, to przestaniemy być nieśmiałe, skończą się nasze problemy w związkach i z rodziną, zyskamy pewność siebie. – Wiele kobiet, kiedy już schudnie, odkrywa, że nie rozwiązało to magicznie wszystkich kłopotów, ponieważ ich źródło leży zupełnie gdzie indziej, a nie w tuszy. Bo w stosunku do siebie trzeba być jak najlepsza przyjaciółka. Powiedzieć sobie – jedz zdrowo, idź na siłownię. Co nie znaczy, żeby całe czas katować się, głodować. Trzeba siebie  polubić, co czasem jest długotrwałym procesem- mówi psycholog Piątkowska.”